Microsoft Office 365, modern üretkenlik ve birlikte çalışma araçlarına, en güncel halleriyle sahip olmanızı sağlayan bir abonelik hizmetidir. Bireysel kullanıcılara, farklı ölçekteki organizasyonlara ve hatta kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik olarak, geniş bir yelpazede farklı özelliklere sahip ayrı planlar sunar. Microsoft 365 uygulamaları (Microsoft 365 apps) da bu özelliklerin en popüler ve kullanışlı parçalarından biridir.

Mevcut planların çoğunda Office masaüstü uygulamaları bulunur; ancak abonelik ürünü olan çevrimiçi paketler, bunlara ek birçok hizmet de içerir. Bu noktada, abonelik ürünü (Microsoft 365) ile tek seferlik alım seçeneğiyle sunulan kalıcı lisans (Office 2019) arasında karar vermek, hangisinin sizin veya kuruluşunuzun ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılar nitelikte olduğu doğrultusunda size kalmıştır. “Abonelik (subscription) ürünü ile mi devam etmeliyim, yoksa kalıcı (perpetual) lisanslı ürün mü almalıyım?” sorusunun yanıtını ararken, aşağıdaki tablo, genel özellikler itibariyle karar vermeniz için size yardımcı olabilir:

Microsoft 365 Uygulamaları vs. Office kalıcı (perpetual) lisans
Microsoft 365 aboneliğinin Office 2019 (tek seferlik satın alma) ile karşılaştırması

* Tabloda örnek olarak verilen Microsoft 365 aboneliği (Microsoft 365 Aile) yalnızca ev kullanımı/bireysel kullanım içindir.

Yazımızın asıl konusuna gelirsek; Microsoft’un işletmelere yönelik sunduğu iki rehberli tur mevcut ve oldukça başarılı olduklarını söylemek gerek. Bu turlarla birlikte, Microsoft 365 Uygulamaları (eski adıyla veya bilinen haliyle Office ProPlus) ile ilgili genel olarak tüm detayları gözden geçirebilir ve tek seferlik alıma konu olan kalıcı lisanslı ürünlerle karşılaştırmak üzere, bu abonelik ürünlerine dair birçok net fikir edinebilirsiniz.

Daha fazla detay için, “Ayrıca Bakınız” bölümünde bağlantılarını ilettiğim sayfalara da göz atabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

burakvarol.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir